Леся Українка

Бажаю так скінчити я свій шлях,

Як починала: з співом на вустах!

Леся Українка "Мій шлях"

Кожним словом, кожним променем думки, кожним болем своїм живе у душі нашого народу людина, що ім'я їй — Леся Українка. З не такої вже й далекої минувшини, проте мовби вже крізь серпанок легендарності, проступає до нас образ поетеси, образ ніжний і чистий. Своєю винятковістю і своєю звичайністю — усім вона дорога для нас.
Звертаючись до образу Лесі Українки, до цього феномена людської стійкості, в Сушківському закладі загальної середньої освіти 25 лютого 2020 року , в день народження поетеси здійснили екскурс її життєвим і творчим шляхом.

Протягом дня з учнями були написані міні-диктанти та міні-твори, провели поетичні хвилинки, де звучало слово Лесі або про неї. Працював кінозал ’’Обличчя історії. Леся Українка’’ (відеофільм) та відеознайомство з піснями на слова Лесі Українки ’’Крізь біль розлук у радість сторіч’’

Мультимедійний урок, святковий стенд ’’Я знаю Лесю і її життя’’ (учитель української мови та літератури Ливинчук Л.М.), книжкова виставка ’’І квітнуть мрії поетеси’’ (бібліотекар Вигівська А.М.),  привернули увагу кожного учня школи, примусили на хвильку зупинитися , ще раз долучитися до Лесі, до її життя, до її творчості.

Про Лесю Українку можна багато цікавого розповісти і дізнатися. Бо її життя – героїчна легенда, і її творила вона, перемагаючи важку хворобу, здобуваючи знання самоосвітою і творячи для нащадків таку неповторно прекрасну поезію. Справжня донька Прометея ! Тож знаймо про неї, гордімось нею, берімо все найкраще від неї!