Мово українська , солов'їна мово!

Одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники - мова. Вона є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ.

21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. Це відносно молоде свято,

воно ввійшло тільки у 1999 році.

Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року в Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови, а починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в Україні. В Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема мови на

українських землях нараховує кілька століть.

До відзначення Міжнародного Дня рідної мови долучилася вся шкільна родина

Сушківської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. В стінах нашого закладу освіти проведені різноманітні заходи, в яких активну участь брали  учні та вчителі :

- тематична лінійка «Мово моя рідна, мово калинова»,

- виставка робіт «Живи, прекрасна наша мова»,

- інтелектуальна гра «Мова українська, мова Солов'їна»,

- виставка книг у бібліотеці «Рідна мова калинова»,

- виховні години «Чарівні звуки, рідне слово – моя сердечна українська мова».

Цікавий та змістовний конкурс віршів-декламаторів "Рідна мова чиста, як роса", який проведено серед учнів 5-11 класів. Переможницею конкурсу стала учениця 9 класу Мельниченко Тетяна.  Знавці рідного слова знайомили всіх присутніх не тільки з поезіями про рідну мову - Лесі Українки, Володимира Сосюри, Дмитра Білоуса, Тараса Шевченка, Любові Забашти та інших поетів нашої країни. Найактивнішим учасником свята почесне журі визначило Мельниченка Антона, учня 7 класу. Гарно проявили себе і команди-учасниці: «Словограй» ( капітан Примаченко Артем, учень 11 класу) та «Мовознавці» ( капітан учениця 11 класу Мельниченко Олена ).

Під час святкування Міжнародного дня рідної мови відбувалося свято-парад вишиванок "Мово! Ти таїна в мені сповита". На святі панувала святкова атмосфера, дружелюбні посмішки супроводжували нас протягом усього дійства. Найгарніші дівчата - це наші україночки. Найкращі козаки - це наші хлопці. Вишиванка - це не тільки патріотично, а і модно та красиво.

Приємним та корисним було і спілкування з нашими гостями, а саме керівником апарату Коростенської райдержадміністрації Катериною Іванівною Корчовою.

Свято Міжнародного дня рідної мови стало вагомою подією у житті школи. Приємні враження та яскраві спогади залишаться в памʼяті учасників заходу надовго.