Історія школи

У 1885 році в селі Сушки, на кошти населення, було відкрито церковно-приходську школу, в ній навчалося 6 учнів. Першим вчителем був церковний диякон Малішевський, а завідував школою піп Захарович. В 1912 році школа була перетворена у двокласне сільське училище. В ньому вже навчалося більше 100 учнів. Після громадянської війни школа поновила свою роботу у 1922 році.

Добре пам’ятають в селі першого завідуючого школою Дяченка Артема Дмитровича. Після закінчення духовної семінарії він приїхав у Сушки працювати вчителем. Любили і поважали його учні та батьки. Це була високоосвічена, талановита і працьовита людина. Любив він музику, пісню і землю. У школі працювали духовий і струнний оркестри. Шкільний хор виступав навіть у Києві разом із знаменитим хором Григорія Верьовки.

Біля школи було посаджено чудовий сад, в якому росли яблуні, груші, сливи, смородина, малина і, навіть, виноград. На городі обов’язково були картопля, різні овочі, полуниці і кавуни, які на той час в наших краях були рідкістю. За багаторічну і сумлінну працю йому було присвоєно звання «Заслужений вчитель УРСР». 11 березня 1968 р. після тяжкої хвороби його серце зупинилося. Новий директор Ревчук Іван Ілліч, вчитель математики, розпочав у 1972 році будівництво приміщення нової школи. Але завершити йому розпочату справу не судилося: липневого дня 1979 року, якраз навпроти своєї хати, він був збитий вантажною автівкою та помер на місці трагедії.

Завершував будівництво школи теж вчитель математики Гнатюк Анатолій Володимирович, який пропрацював директором школи до вересня 2007 р. Він приклав багато зусиль для створення і зміцнення матеріально технічної бази школи, а також вдосконалення навчально-виховного процесу в школі.

У вересні 2007 року школу очолив Макарчук Сергій Федорович. З його приходом розпочалися зміни у матеріально-технічному забезпечені навчального процесу. За ці роки вступив до ладу новий кабінет фізики, в якому встановлено обладнання, що дозволяє проводити всі види лабораторних робіт відповідно до програми.

З  2010 по 2015 рік року школу очолювала Кучерук Наталія Петрівна. За період роботи в школі вона прикладала немало зусиль для створення комфортних умов для навчання і виховання підростаючого покоління, збереження життя і здоров’я наших вихованців.

1 вересня 2015 року директором школи призначена Литвинчук Лариса Миколаївна, головним девізом своєї  роботи  вважає: «Кожна дитина в школі має бути щасливою!».

За час існування нашого навчального закладу  працювали, віддаючи свій розум, досвід, душу багато педагогічних працівників, яких ми згадуємо постійно:

- Дяченко Артем Дмитрович

- Ревчук Іван Ілліч